100% Esenciálny olej Škorica - listy (lat. Cinnamonum Cassia) stimuluje zmysly a priaznivo pôsobí na emócie
Škoricovník, strom pochádzaju zo Srí Lanky, je stálozelený strom dorastajúci do výšky 12 metrov a je zdrojom známeho aromatického korenia škorica. Táto bola k nám dovezená arabskými obchodníkmi. Škorica sa na ázijskom kontinente používala od nepamäti, okrem kuchyne sa pridávala aj do kadidiel, škoricový olej slúžil aj pri tantrickom učení pre mužov.
Esenciálny olej škorica sa získava zo škoricovníka parovodnou destiláciou kôry alebo listov. Olej z kôry je najsilnejší a môže dráždiť pokožku. Bodhi esenciálny olej škorica je získaný parovodnou destiláciou z listov. Tento olej je najjemnejší a menej dráždivý. Vôňa esenciálneho oleja z listov škoricovníka je jemnejšia a sviežejšia ako vôňa oleja z kôry. Okrem škorice v nej cítiť príjemnú balzamovú a jemne sviežu mentolovú vôňu na pozadí.
Škoricový esenciálny olej má široké spektrum užitočných vlastností, pôsobí proti baktériám, vírusom, plesniam, parazitom a preto by nemal chýbať v lekárničke žiadneho cestovateľa ako prvá pomoc proti tráviacim problémom, hnačkám a črevným parazitom.
Esenciálny olej zo škorice má silno prehrievajúce účinky, pomáha pri svalových spazmách, pridáva sa do masážnych olejov pre športovcov. Zmierňuje bolesť kĺbov a tým je užitočný pri artritíde alebo reumatizme.
Esenciálny olej škorica je účinný pri chrípke a prechladnutí, pri nevoľnostiach a PMS. Pomáha pri príprave na pôrod – urýchľuje sťahy maternice.
Nie je vhodný pre tehotné ženy a deti do 6 rokov!
Tón vône: srdce (stredne pomalé uvoľňovanie vône)
Vôna: sladko korenistá ako samotné korenie, s jemným balzamovým a zároveň sviežim nádychom
Esenciálny olej Škorica sa dobre kombinuje s: klinčeky, zázvor, limetka, citrón, pomaranč
Krajina pôvodu: Madagaskar
EINECS nr. 284-635-0
100%
Čisté esenciálne a rastlinné oleje / Bylinné extrakty
0%
Parabénov, SLS (Sodium Lauryl / Laureth, Sulphate), PEG, Propylén glycolu, Minerálnych olejov, Ftalátov, Umelých farbív, Testov na zvieratách.
Už v stredoveku bola po čiernom korení najpopulárnejšou koreninou na svete. Je to vnútorná vrstva kôry stromu, ktorý je príbuzným vavrínu a existujú dve základné formy skorice...